Grecy zbudowali tam wiele potężnych miast, które w niczym nie ustępowały miastom w Azji Mniejszej czy na terenie Grecji "właściwej - mówi Alfred Twardecki. Jak dodaje - leżąca we wschodniej części Krymu - Tyritake była bogatym ośrodkiem produkcji wina i solonych ryb i z pozyskanych w ten sposób środków powstały tam bardzo ciekawe budowle.
Alfred Twardecki wyraził nadzieję, że po 5-letniej wspólnej misji archeologicznej "Tyritake", Polacy wraz z Ukraińcami wspólnie przygotują w tym miejscu Park Archeologiczny, które będzie udostępniać pozostałości po antycznym mieście zwiedzającym. W tej chwili wszystkie eksponaty gromadzone są w Muzeum Kerczeńskim.
W ramach umowy o wspólnej misji archeologicznej "Tyritake", po trzech latach prac wykopaliskowych, Muzeum Narodowe w Warszawie, będzie miało także prawo do otrzymania depozytów ze zbiorów Muzeum Kerczeńskiego. Większość najcenniejszych zbiorów sztuki klasycznej Ermitażu oraz muzeów moskiewskich, pochodzi właśnie z okolic Kerczu (tereny Królestawa Bosporańskiego).
Polsko-ukraińska współpraca muzealna trwa już od kilkunastu lat. Obejmuje zarówno współpracę naukowo-badawczą jak i konserwatorską, wystawienniczą czy wydawniczą. Dzięki umowie zawartej w grudniu ubiegłego roku - ta współpraca poszerza się o badania archeologiczne.